Rondleiding stadsecoloog


Posted on mei 25th, by Wijkvereniging Overhoeks in Nieuws. No Comments

Op zaterdag 24 juni 2017 organiseerde de Vereniging Beheer Overhoeks (VBO) een rondleiding door onze wijk o.l.v. ecoloog van Noord Fred Haaijen. Meer dan 25 wijkbewoners namen deel. Met veel enthousiasme vertelde Fred over de fauna in en om onze wijk en het belang van veel groen. En passant hield hij een pleidooi voor de bruine rat – die is helemaal niet gevaarlijk en brengt geen ziekten over. Ook liet hij zien dat de ekster waarvan er heel wat in onze wijk zijn, helemaal niet die kwaadaardige zangvogel-rover is waar veel mensen hem voor houden. Maar 5% van zijn voedsel is gevogelte. We spotten verder nog een aantal gierzwaluwen, koolmezen, stadsduiven, kraaien. De meeste bewoners zijn zich er niet van bewust dat aan de noordzijde van De Halve Maen een aantal neststenen is ingemetseld en dat aan de oostzijde van De Oranje nestgaten zijn gemaakt, waar mussen en koolmezen broeden. Ook de puttertjes hebben onze wijk ontdekt. Als toetje nam Fred ons nog even mee naar de Overhoekse plassen, waar het derde opeenvolgende jaar een paartje dodaars hun pullen grootbrengt. Hieronder een foto van een puttertje in een boom in de speeltuin van de Spadinalaan en een van een net uitgevlogen koolmeesje, in de heg hoek Spadinalaan / speeltuin.

Puttersinspeeltuin

Jonge koolmees 25 juni2017

Net uitgevlogen koolmeesje, zondag 25 juni 2017

Geef je reactieActueel

Brief Sprong Over Het IJ – College van Burgemeester en wethouders

College van Burgemeester en wethouders

Leden van de Gemeenteraad van Amsterdam                                 Amsterdam 18 maart 2018

Geachte dames en heren,

Een grote groep direct betrokkenen bij activiteiten in...

Opgeven Overhoeks team – De Noorderpark Spelen op 14 juli
Vorig jaar wonnen de Scheepvaarders uit de Banne, misschien dit jaar ons Overhoeks team? En ze zoeken nog teams! Het is een sportief gebeuren, waar je...
Lenteborrel & afscheid van (mede)oprichter wijkvereniging Marcel Oomen

Zondag 22 april is er in het Atrium van ClinkNOORD, voor alle bewoners (jong en oud) van Overhoeks, een gezellige borrel. Een goede gelegenheid...